If you are a manager wishing to post your upcoming tryouts, fill out this form.

If you are a player looking for a team, visit this page.

2016 Successes

U8 Fenton Tigers

  • Runner-up: USSSA Super NIT [Canton] - 4/29 - 5/1
  • Runner-up: LCB Memorial Day Tournament [Commerce] - 5/27 - 5/29

U8 Hawks Gold - Forsyth

  • Co-Champion: OYA Winter League
  • Runner-up: FAAST Fall Classic
  • Runner-up: Total Sports "Beat the Heat"
  • Champions: FAAST May Bash [Ann Arbor] - 5/20 - 5/22
  • Runner-up: OYA Slug It Out
  • Champions: Game Day USA Throwback Tournament - 6/18 - 6/19

U8 Hawks Gold - Johnson

  • Champions: Frankenmuth Cass River Showcase [Frankenmuth] - 6/3 - 6/5
  • Co-Champion: OYA Winter League
  • Champions: FAAST "Spring Kick-Off Classic" - 4/16 - 4/17
  • Runner-up: Ann Arbor Spring Classic [Ann Arbor] - 4/29 - 5/1
  • Champions: FAAST Fall Classic
  • Champions: USSSA WACO Wolves Kensington Valley Classic [Farmington Hills] - 5/21 - 5/21

U8 Michigan Nationals

  • Runner-up: USSSA Waco Wolves Slugfest - 4/23 - 4/24
  • Runner-up: FAAST June Bash - 6/11 - 6/12
  • Runner-up: FAAST End of June Classic - 6/25 - 6/26

U8 Michigan Storm

  • Champions: USSSA AA State Tournament [Canton] - 6/24 - 6/26
  • Champions: OYA Slug It Out [Waterford] - 2/12 - 2/13
  • Champions: FAAST Mother's Day Pink Classic [Ypsilanti] - 5/7 - 5/8
  • Champions: LCB Memorial Day Tournament [Commerce] - 5/27 - 5/29
  • Runner-up: Grand Haven Summer Blast [Grand Haven] - 7/8 - 7/10

U8 Michigan Wildcats

  • Champions: FAAST July Bash [Ann Arbor] - 7/8 - 7/10
  • Runner-up: FAAST Mother’s Day Pink Classic [Ypsilanti] - 5/7 - 5/8

U8 Motor City Bulldogs

  • Champions: FAAST Ann Arbor Spring Classic [Ann Arbor] - 4/23 - 4/24
  • Champions: USSSA "AA" Spring Kickoff [Canton] - 5/6 - 5/8
  • Champions: 11th Annual Wolves Challenge - 5/14 - 5/15

U8 Novi Heat

  • Champions: Northville Early Bird [Northville] - 5/7 - 5/8
  • Runner-up: USSSA Marucci Liberty Park Invitational [Sterling Heights] - 5/21 - 5/22
  • Champions: FAAST Spring Warm Up [Ypsilanti] - 4/23 - 4/24
  • Champions: Frankenmuth Summer Classic [Frankenmuth] - 6/18 - 6/19

U8 Southwest Oakland Warriors

  • Champions: Game Day USA Mizuno Future Games [Battle Creek] - 6/10 - 6/12
  • Runner-up: USSSA AA State Tournament [Canton] - 6/24 - 6/26
  • Runner-up: USSSA "AA" Spring Kickoff [Canton] - 5/6 - 5/8
  • Champions: USSSA AA World Series [Canton] - 7/21 - 7/24

U8 West Oakland Wings

  • Champions: Atlantic Coast Baseball (ACB) Cap Classic [Pittsburgh, PA] - 6/23 - 6/26
  • Champions: Grand Haven Summer Blast [Grand Haven] - 7/8 - 7/10
  • Champions: FAAST June Bash [Walled Lake] - 6/11 - 6/12

U9 Ann Arbor A's Gold

  • Runner-up: FAAST Spring Kickoff Classic [Ypsilanti] - 4/16 - 4/17

U9 Hartland Eagles

  • Champions: Mavericks 4th of July Classic [Sylvania, OH] - 7/1 - 7/4
  • Runner-up: Mid Michigan Bandits Showdown - 6/3 - 6/5
  • Champions: Hartland Blast [Hartland] - 5/20 - 5/22
  • Champions: St. Johns Battle of the Bats [St. Johns] - 6/25 - 6/26

U9 Hawks Gold - Pace

  • Champions: TAGS Spring Classic [Hartland] - 4/30 - 5/1
  • Runner-up: Avondale Late May Classic [Avondale] - 5/27 - 5/28
  • Champions: Frankenmuth Summer Classic [Frankenmuth] - 6/18 - 6/19
  • Champions: OYA Slug It Out
  • Champions: USSSA Waco Wolves Monroe County Slugfest [Monroe] - 6/11 - 6/12
  • Runner-up: FAAST Spring Warm Up [Ypsilanti] - 4/23 - 4/24

U9 Hawks Gold - Piesko

  • Champions: FAAST May Blast [Monroe] - 5/14 - 5/15
  • Champions: FAAST Autumn Classic
  • Champions: Under the Lights Home Run Extravaganza [Ortonville] - 5/27 - 5/28
  • Champions: FAAST Slobberknocker
  • Champions: CABA State Championship
  • Champions: USSSA WACO Wolves Kensington Valley Classic [Farmington Hills] - 5/21 - 5/21
  • Champions: USSSA AA State Tournament [Canton] - 6/24 - 6/26
  • Champions: FAAST Fall Classic
  • Champions: FAAST Spooktacular

U9 Howell Highlanders - Forth

  • Runner-up: East Lansing Spring Tournament [East Lansing] - 5/13 - 5/15

U9 Howell Highlanders - Soneral

  • Runner-up: FAAST Spooktacular

U9 Huron Valley Falcons

  • Runner-up: Berkley Summer Classic [Berkley] - 6/24 - 6/26

U9 LCB Legends Black

  • Runner-up: Seymour Celebration Diamond Classic [Oxford] - 7/8 - 7/10
  • Runner-up: FAAST May Challenge at Lightning Center [Lapeer] - 5/14 - 5/15

U9 Michigan Blue Jays - O'Hara

  • Runner-up: Frankenmuth Baseball Classic [Frankenmuth] - 6/18 - 6/19

U9 Michigan Blue Jays - Rodriguez

  • Runner-up: FAAST May Bash [Ypsilanti] - 5/20 - 5/22
  • Champions: FAAST Spring Kickoff Classic [Maumee, OH] - 4/16 - 4/17

U9 Michigan Nationals Blue

  • Champions: FAAST Monroe Spring Classic [Monroe] - 4/30 - 5/1

U9 Michigan Storm

  • Champions: FAAST June Bash [Walled Lake] - 6/11 - 6/12

U9 Michigan War Dogs

  • Champions: FAAST June Bash [Walled Lake] - 6/11 - 6/12
  • Champions: LCB Memorial Day Tournament [Commerce] - 5/27 - 5/29

U9 Michigan Wildcats

  • Champions: FAAST Mother’s Day Pink Classic [Ypsilanti] - 5/7 - 5/8
  • Champions: USSSA Waco Wolves Slugfest - 4/23 - 4/24
  • Champions: Game Day USA Mizuno Future Games [Battle Creek] - 6/10 - 6/12
  • Champions: FAAST Mother's Day Pink Classic [Ypsilanti] - 5/7 - 5/8

U9 Novi Heat Black

  • Champions: Frankenmuth Summer Classic [Frankenmuth] - 6/18 - 6/19
  • Runner-up: Under the Lights Home Run Extravaganza [Ortonville] - 5/27 - 5/28

U9 South Lyon Lightning

  • Champions: Wolves End of Year Roundup - 7/9 - 7/10
  • Champions: East Lansing Spring Tournament [East Lansing] - 5/13 - 5/15
  • Runner-up: BPA State Tournament - 6/24 - 6/26

U9 Southwest Oakland Warriors

  • Champions: FAAST May Bash [Ypsilanti] - 5/20 - 5/22
  • Runner-up: USSSA Open State Tournament [Canton] - 6/17 - 6/19
  • Champions: USSSA Championship Challenge [Columbus, OH] - 4/22 - 4/24
  • Runner-up: LCB Memorial Day Tournament [Commerce] - 5/27 - 5/29
  • Runner-up: USSSA NABC Select Super NIT - 4/29 - 5/1
  • Champions: Wolves May Day Classic 10U - 5/7 - 5/8
  • Champions: FAAST Spring Warm Up [Ypsilanti] - 4/16 - 4/17

U9 West Oakland Wings

  • Runner-up: Frankenmuth Baseball Classic [Frankenmuth] - 6/18 - 6/19

U10 Adrian Dirtbags

  • Champions: Bud Dog 11U Classic [Boyne Mountain] - 6/24 - 6/26
  • Champions: Vandercook Lake Spring Thaw
  • Champions: FAAST May Blast [Monroe] - 5/14 - 5/15

U10 Dexter Dirtbags

  • Runner-up: FAAST May Bash [Maumee, OH] - 5/21 - 5/22
  • Champions: Grand Haven Summer Blast [Grand Haven] - 7/8 - 7/10
  • Champions: Pirate Baseball Classic [Pinckney] - 6/4 - 6/5
  • Champions: Brighton Baseball Classic [Brighton] - 6/17 - 6/19

U10 Farmington Hills Mud Hens

  • Champions: Total Sports Winter League [Wixom]

U10 Fenton Tigers

  • Champions: 11th Annual Wolves Challenge - 5/14 - 5/15
  • Runner-up: Grand Haven Summer Blast [Grand Haven] - 7/8 - 7/10
  • Runner-up: Flushing Summer Classic [Flushing] - 6/11 - 6/12

U10 Hawks Gold - Flanigan

  • Runner-up: FAAST Slobberknocker
  • Runner-up: FAAST July Bash [Ann Arbor] - 7/9 - 7/10
  • Champions: FAAST "Spring Kick-Off Classic" - 4/16 - 4/17
  • Champions: Wolves 4th Annual Summer Beast - 7/16 - 7/17
  • Runner-up: USSSA Waco Wolves Monroe County Slugfest [Monroe] - 6/11 - 6/12
  • Runner-up: OYA Slug It Out

U10 Hawks Gold - Long

  • Champions: Tecumseh Tuneup - 4/16 - 4/17
  • Runner-up: OYA Slug It Out
  • Champions: FAAST Fall Classic
  • Champions: Ida All Stars 10U Baseball Tournament [Ida] - 6/11 - 6/12

U10 Hawks Gold - Piesko

  • Runner-up: Under the Lights Home Run Extravaganza [Ortonville] - 5/27 - 5/28
  • Runner-up: CABA State Championship
  • Runner-up: USSSA Mt. Clemens Memorial [Mt. Clemens] - 5/14 - 5/15
  • Champions: BPA State Tournament - 6/24 - 6/26
  • Champions: FAAST Fall Classic
  • Champions: USSSA Octoberfest
  • Champions: USSSA Marucci Wood Bat Liberty Park Invitational [Sterling Heights] - 5/21 - 5/22
  • Champions: OYA Slug It Out - 4/2 - 4/3
  • Champions: Game Day USA Michigan State Championship [Grand Rapids] - 7/1 - 7/3
  • Runner-up: USSSA "Cinco de Mayo"

U10 Howell Highlanders - Dell

  • Champions: Hartland Blast [Hartland] - 5/20 - 5/22
  • Runner-up: Saline Summer Slam [Saline] - 6/3 - 6/5
  • Runner-up: Battle Creek Mayor's Tournament [Battle Creek] - 6/17 - 6/19

U10 LCB Legends Black

  • Champions: USSSA Hit and Run Classic [Indianapolis, IN]
  • Runner-up: USSSA AA State Tournament [Canton] - 6/24 - 6/26
  • Runner-up: West Michigan Invitational [Stevensville] - 6/10 - 6/12
  • Champions: USSSA "AA" Canton Shootout [Canton] - 5/20 - 5/22

U10 Legacy's Michigan Lazers

  • Runner-up: Game Day USA Majestic Prospects Games [Grand Rapids] - 6/10 - 6/12
  • Champions: Coldwater Mid Summer Classic [Coldwater] - 7/16 - 7/17

U10 Lincoln Scrappers

  • Runner-up: FAAST May Blast [Monroe] - 5/14 - 5/15

U10 LMTBSA Patriots

  • Champions: FAAST Spring Warm Up [Ypsilanti] - 4/23 - 4/24

U10 Michigan Blue Jays - Treat

  • Champions: FAAST May Bash [Ypsilanti] - 5/20 - 5/22
  • Champions: FAAST May Blast [Ypsilanti] - 5/13 - 5/15
  • Runner-up: FAAST Spring Kickoff Classic [Maumee, OH] - 4/16 - 4/17

U10 Michigan Storm

  • Champions: LCB Memorial Day Tournament [Commerce] - 5/27 - 5/29
  • Champions: USSSA Waco Wolves Monroe County Slugfest [Monroe] - 6/11 - 6/12
  • Champions: USSSA Spring Kickoff - 5/6 - 5/8

U10 Michigan Storm (U9)

  • Champions: USSSA OPEN EASTSIDE SPRING THAW Tournament [Mt. Clemens] - 4/15 - 4/17

U10 Michigan Storm White

  • Runner-up: Waco Wolves Summer Slam [Flat Rock] - 6/11 - 6/12
  • Runner-up: FAAST Mother’s Day Pink Classic [Ypsilanti] - 5/7 - 5/8

U10 MSA Livingston

  • Runner-up: Charlotte June Classic [Charlotte]

U10 NFWB Cobras

  • Runner-up: Hartland Blast [Hartland] - 5/20 - 5/22
  • Champions: Seymour Celebration Diamond Classic [Oxford] - 7/8 - 7/10
  • Champions: USSSA South Farmington Blues Invitational [Farmington Hills] - 6/18 - 6/19
  • Runner-up: Walled Lake Classic [Walled Lake] - 6/4 - 6/5

U10 Novi Heat

  • Runner-up: Pirate Baseball Classic [Pinckney] - 6/4 - 6/5

U10 Pinckney Pirates

  • Champions: Okemos Chieftain Classic [Okemos] - 6/17 - 6/19

U10 Southwest Oakland Warriors

  • Champions: USSSA “AA” Memorial Day Super NIT [Canton] - 5/27 - 5/29
  • Runner-up: USSSA Lakeside Challenge [Grand Rapids] - 7/8 - 7/10
  • Champions: USSSA WACO Wolves Kensington Valley Classic [Farmington Hills] - 5/21 - 5/22
  • Champions: Wolves Tournaments 5th Annual Summer Slam [Flat Rock] - 6/11 - 6/12
  • Champions: USSSA Oakland County Slugfest [Farmington Hills] - 4/23 - 4/24
  • Runner-up: USSSA Eastside Spring Thaw [Mt. Clemens] - 4/15 - 4/17

U11 Adrian Dirtbags

  • Champions: Adrian Boys of Summer Tournament [Adrian] - 7/8 - 7/10
  • Runner-up: Saline Summer Slam [Saline] - 6/3 - 6/5
  • Runner-up: Wolves Battle at the Border - 6/25 - 6/26

U11 Brighton Bulldogs Black

  • Champions: Tater Trot Classic [Pottersville] - 7/16 - 7/18
  • 3rd Place: USSSA AA State Tournament [Canton] - 6/24 - 6/26
  • Runner-up: Adrian Boys of Summer Tournament [Adrian] - 7/8 - 7/10
  • Champions: Memorial Day Sizzler [Ypsilanti] - 5/27 - 5/28
  • Champions: 2nd Annual Hawks Nest Championship - 4/30 - 5/1
  • Champions: Brighton Baseball Classic [Brighton] - 6/17 - 6/19

U11 Brighton Bulldogs Orange

  • Semi-Finalist: Game Day USA Majestic Prospects Games [Grand Rapids] - 6/10 - 6/12
  • Runner-up: Brighton Baseball Classic [Brighton] - 6/17 - 6/19

U11 Chelsea Baseball Club

  • Champions: Cadillac CLB Tournament [Cadillac]

U11 Fenton Tigers

  • Runner-up: FAAST May Bash [Maumee, OH] - 5/21 - 5/22
  • Champions: Rumble in Richfield [Richfield] - 6/11 - 6/12
  • Champions: FAAST Summer Classic [Hartland] - 7/16 - 7/17

U11 FJBA Falcons

  • Runner-up: Country Way Classic [Fowlerville] - 6/24 - 6/26

U11 Hawks Gold - Cortez

  • Runner-up: Hartland Blast [Hartland] - 5/20 - 5/22
  • Champions: Crown Jewels Tournament

U11 Hawks Gold - Forcia

  • Champions: OYA Slug It Out
  • Runner-up: CABA State Championship
  • Champions: USSSA WACO Wolves Kensington Valley Classic [Farmington Hills] - 5/21 - 5/21
  • Champions: FAAST Slobberknocker
  • Runner-up: USSSA Spring Kickoff - 5/6 - 5/8
  • Champions: Under the Lights Home Run Extravaganza [Ortonville] - 5/27 - 5/28
  • Champions: OYA 12U Slug It Out
  • Champions: FAAST 12U Spooktacular

U11 Hawks Gold - Gottbreht

  • Runner-up: FAAST Oktoberfest
  • Champions: 2nd Annual Hawks Nest Championship - 4/29 - 5/1
  • Runner-up: Red Cedar Southfield Showdown [Southfield]

U11 Howell Highlanders - Leppek

  • Runner-up: Livonia Diamond Day [Livonia]
  • Runner-up: Red Cedar Livonia [Livonia]

U11 LCB Legends Gold

  • Runner-up: FAAST June Bash - 6/11 - 6/12

U11 Legacy's Michigan Lazers

  • Champions: USSSA “AA” Canton Shootout [Canton] - 5/20 - 5/22

U11 Liberty Shores Minutemen

  • Runner-up: Crown Jewels of Baseball Tournament [Boyne City] - 6/24 - 6/26

U11 Lincoln Railsplitters

  • Runner-up: FAAST June Blast [Ypsilanti] - 6/17 - 6/19

U11 LMT Rebels

  • Champions: FAAST Summer Classic - 7/15 - 7/17

U11 Novi Heat Black

  • Runner-up: Pinckney Pirate Baseball Classic [Pinckney] - 5/21 - 5/22

U11 Novi Heat Gold

  • Runner-up: USSSA Midwest Elite NIT [Canton] - 6/11 - 6/12
  • Champions: Baseball Youth Nationals [Elizabethtown, KY] - 6/24 - 6/30
  • Champions: FAAST May Challenge [Ypsilanti] - 5/14 - 5/15

U11 Pinckney Pirates

  • Champions: Charlotte Baseball Club 11U Tournament [Charlotte] - 5/13 - 5/15

U11 Rawlings Blue Jays Mason

  • Runner-up: USSSA Memorial Day Blast [Grand Rapids] - 5/27 - 5/29
  • Champions: Majestic Prospect Games [Grand Park, IN]
  • Champions: USSSA Spring Kick-off [Canton]
  • Runner-up: Butler Memorial Super NIT [Maumee, OH]

U11 Saline Hornets

  • Champions: USSSA AA Memorial Day Super NIT [Canton] - 5/27 - 5/29

U11 Saline Hornets Blue

  • Runner-up: 2nd Annual Hawks Nest Championship - 4/30 - 5/1

U11 South Farmington Blues

  • Runner-up: KO Breast Cancer [Flint] - 5/7 - 5/8
  • Runner-up: Red Cedar May Clash [Grand Rapids] - 5/21 - 5/23

U11 South Lyon Thunder

  • Champions: FAAST May Bash [Maumee, OH] - 5/21 - 5/22

U11 Southwest Oakland Warriors

  • Champions: Wolves May Day Classic [Farmington Hills] - 5/7 - 5/8
  • Runner-up: USSSA Championship Challenge [Columbus, OH] - 4/22 - 4/24

U11 Turnin 2

  • Champions: Red Cedar May Classic [Southfield] - 5/14 - 5/15
  • Runner-up: FAAST Spring Kickoff Classic - 4/16 - 4/17
  • Champions: West Michigan Invitational [Stevensville] - 6/10 - 6/12

U11 Valley Venom

  • Runner-up: Red Cedar Auburn Hills Spring Jam [Auburn Hills] - 5/21 - 5/22

U12 A Green Baseball

  • Runner-up: USSSA WACO Wolves Kensington Valley Classic [Farmington Hills] - 5/21 - 5/22
  • Runner-up: Bullpen Tournaments First Pitch Weekend [Westfield, IN]

U12 Ann Arbor A's Gold

  • Champions: U of M Field of Dreams [Ann Arbor]

U12 Ann Arbor A's Green

  • Runner-up: Crown Jewels of Baseball Tournament [Boyne City] - 6/24 - 6/26

U12 Brighton Bulldogs Black

  • Runner-up: Flames Memorial Salute the Troops [Grand Rapids] - 5/27 - 5/29

U12 Fenton Tigers

  • Runner-up: Pinckney Pirate Baseball Classic [Pinckney] - 6/4 - 6/5
  • Runner-up: Ann Arbor Invitational [Ann Arbor] - 6/11 - 6/12

U12 FJBA Fury

  • Champions: Slugfest [Grass Lake] - 6/4 - 6/5

U12 Grossi Baseball Nationals

  • Champions: Hartland Blast [Hartland] - 5/20 - 5/22

U12 Hartland Eagles

  • Champions: Mid Michigan Bandits Showdown - 6/3 - 6/5

U12 Howell Highlanders - Eikey

  • Champions: FAAST Slobberknocker
  • Runner-up: DeWitt Diamond Classic [DeWitt]
  • Runner-up: Red Cedar Southfield Showdown [Southfield]
  • Champions: FAAST Autumn Classic

U12 Howell Highlanders - Petru

  • Champions: Northville Early Bird [Northville] - 5/7 - 5/8
  • Runner-up: Hartland Blast [Hartland] - 5/20 - 5/22

U12 Liberty Shores Minutemen

  • Runner-up: Cartwright Classic [Linden] - 7/9 - 7/10

U12 Lincoln Railsplitters

  • Champions: Tri-City Baseball Classic [Flint] - 6/24 - 6/26

U12 Michigan Blue Jays Johnson

  • Champions: FAAST May Bash [Ypsilanti] - 5/20 - 5/22

U12 Motor City Snipers

  • Champions: 2016 GC Spring Challenge - 4/29 - 5/1

U12 Novi Heat Black

  • Champions: JRM Shores Shootout [St. Clair Shores] - 6/24 - 6/26

U12 Pinckney Pirates

  • Runner-up: Davenport Panther Classic - 6/24 - 6/26
  • Champions: Pirate Baseball Classic [Pinckney] - 6/4 - 6/5
  • Champions: Charlotte Community Tournament [Charlotte] - 6/18 - 6/19

U12 Saline Hornets

  • Champions: FAAST Spring Warm-Up [Toledo, OH] - 4/23 - 4/24
  • Champions: USSSA AA State Tournament [Canton] - 6/24 - 6/26

U12 South Farmington Blues

  • Runner-up: USSSA South Farmington Blues Invitational [Farmington Hills] - 6/18 - 6/19
  • Champions: Southfield Kickoff Classic [Southfield] - 4/15 - 4/17
  • Runner-up: 7th Annual Hillsdale’s Fields of Dreams Late Spring Classic [Hillsdale] - 5/21 - 5/22

U12 West Oakland Wings

  • Champions: Warren County Pre-Season Showdown [Cincinnati, OH] - 4/22 - 4/24
  • Champions: Shamrock Showdown [South Bend, IN] - 5/27 - 5/29
  • Runner-up: CBC June Classic [Charlotte] - 6/24 - 6/25

U13 Brighton Bulldogs Black

  • Champions: Brighton Baseball Classic [Brighton] - 6/11 - 6/12

U13 Dexter Diamondbacks

  • Runner-up: Trojan Summer Kick-off [Owosso] - 5/20 - 5/22
  • Runner-up: Red Cedar May Classic [Southfield] - 5/14 - 5/15

U13 Farmington Hills Mud Hens

  • Runner-up: FAAST Memorial Day Sizzler [Ypsilanti] - 5/27 - 5/28
  • Champions: Commerce Classic [Commerce] - 7/2 - 7/3

U13 Fenton Tigers

  • Champions: Pinckney Pirate Baseball Classic [Pinckney] - 5/21 - 5/22

U13 FJBA Flames

  • Champions: Grand Haven Classic [Grand Haven] - 6/17 - 6/19
  • Runner-up: Pinckney Pirate Baseball Classic [Pinckney] - 5/21 - 5/22
  • Champions: Haslett Diamond Days [Haslett] - 6/10 - 6/12

U13 Hawks Gold - Ralko

  • Runner-up: FAAST Fall Classic
  • Runner-up: Northville Tournament [Northville]
  • Runner-up: Brighton Baseball Classic [Brighton] - 6/11 - 6/12

U13 Hawks Gold - Witkowski

  • Champions: Crown Jewels Tournament

U13 LCB Legends Gold

  • Champions: West Michigan Invitational [Stevensville] - 6/10 - 6/12

U13 Legacy's Michigan Lazers

  • Champions: 21st Annual Richfield Shootout
  • Runner-up: Grand Haven Young Buc Tournament [Grand Haven]

U13 LMTBSA Patriots

  • Runner-up: FAAST July Bash [Ann Arbor] - 7/9 - 7/10

U13 Northville Stampede

  • Champions: Total Sports B'AA'LL Invitational [Wixom] - 6/11 - 6/12
  • Runner-up: Cincinnati Reds Tournament - 6/24 - 6/26

U13 Novi Heat Black

  • 3rd Place: Game Day USA Majestic Prospects Games [Grand Rapids] - 6/10 - 6/12

U13 Precision Patriots Blue

  • Runner-up: Red Cedar Southfield Showdown [Southfield]

U13 Turnin 2

  • Champions: FAAST Ann Arbor Spring Classic [Ann Arbor] - 4/30 - 5/1
  • Runner-up: USSSA Waco Wolves Slugfest - 4/23 - 4/24

U13 Western Wayne Crush

  • Runner-up: FAAST May Challenge - 5/14 - 5/15
  • Runner-up: LCB Memorial Day Tournament [Commerce] - 5/27 - 5/29
  • Champions: Saline Summer Slam [Saline] - 6/3 - 6/5

U14 Brighton Bulldogs Black

  • Champions: Brighton Baseball Classic [Brighton] - 6/11 - 6/12
  • Runner-up: Mid-Summer Slugfest [Davison] - 7/16 - 7/17

U14 Farmington Hills Mud Hens

  • Champions: FAAST June Blast [Ypsilanti] - 6/17 - 6/19

U14 Hawks Gold - Parris

  • Runner-up: GameDay Cap Classic
  • Runner-up: Frankenmuth Summer Classic [Frankenmuth] - 6/18 - 6/19

U14 Howell Highlanders - Luomala

  • Champions: Crown Jewels of Baseball Tournament [Boyne City]
  • Runner-up: FAAST Spring Warm-up [Toledo, OH] - 4/23 - 4/24

U14 Livonia Lakers

  • Runner-up: Wolves 4th Annual Summer Beast - 7/16 - 7/17
  • Runner-up: Shores Memorial Day Tournament [St. Clair Shores] - 5/27 - 5/29

U14 MSA Livingston

  • Runner-up: Davison Out of the Park Summer Slam [Davison] - 6/18 - 6/19

U14 Northville Broncos

  • Champions: Northville Early Bird [Northville] - 5/7 - 5/8

U14 Novi Heat Black

  • Runner-up: Total Baseball JV State Championship [Novi] - 6/4 - 6/5

U14 Saline Hornets Blue

  • Champions: Steinhaus Standoff Memorial Tournament [Holt]

U14 South Farmington Blues

  • Champions: Wolves May Day Classic - 5/7 - 5/8
  • Champions: Spring Fling [Royal Oak] - 4/16 - 4/17
  • Champions: Great Lakes Invite [Mt. Pleasant]

U14 South Lyon Thunder

  • Champions: CABA Shores Classic Championship - 6/17 - 6/19
  • Champions: Portland High School Red Raiders Summer Bash - 7/16 - 7/17

U14 Walled Lake Baseball Club

  • Champions: FAAST June Bash [Ann Arbor] - 6/11 - 6/12
  • Champions: Red Cedar Summer Blast [Whitmore Lake] - 7/2 - 7/3
  • Runner-up: Walled Lake Classic [Walled Lake] - 6/4 - 6/5

U15 LCB Legends Black

  • Runner-up: Red Cedar June Bash [Auburn Hills] - 6/17 - 6/19

U16 South Farmington Blues

  • Runner-up: Flushing Summer Classic [Flushing] - 6/11 - 6/12
  • Champions: 3rd Annual Sunrise Summer Slam [Tawas] - 7/9 - 7/10
Awards and Specialties